נתוני אבטחה

רחפנים במשימות אבטחה

עולם האבטחה עבר בעשורים האחרונים מהפכה של ממש בהיבט הטכנולוגי. אל מכוניות הסיור והמאבטחים החמושים הצטרפו מצלמות חכמות, אמצעי תקשורת מתקדמים ואמצעי שליטה ובקרה. המילה האחרונה בתחום הטכנולוגיה של עולם האבטחה היא השימוש ברחפנים. ממש כמו בתחומים רבים אחרים. חדרו הרחפנים גם אל עולם האבטחה וחשוב להכיר את יכולותיהם ואת האפשרויות הגלומות בשימוש בהם.

אבטחה לא רק על הקרקע

השילוב של רחפנים במשימות אבטחה משלב את הממד האווירי בעולם הבטחוני. לדוגמה ניתן לראות בשנים האחרונות – ובשנה האחרונה ביתר שאת –שימוש מוגבר ברחפנים וכלי טיס בלתי מאוישים אחרים בעולם הצבאי. הרחפן הוא כלי טיס זעיר. הוא ממריא אנכית ובעל יכולות תמרון מצוינות. השליטה בו מתבצעת ממרחק על ידי מפעיל או בקר והוא קל יחסית לתפעול. לרחפן שימושים שונים כתלות באמצעים שהוא נושא עליו. בהתאם, לרחפן יכולות צילום ואיסוף מידע. עזרה בשליטה ובקרה ואף נשיאת אמצעי לחימה. יכולות אלה מאפשרות לשלב רחפנים במשימות ובמערכי אבטחה מסוגים שונים.

מהם המאפיינים של פעילות רחפנים במשימות אבטחה

כאמור, ניתן לשלב רחפנים במשימות אבטחה במגוון דרכים:

  • ביצוע משימות סיור באזורים אזרחיים, בתי עסק ומתקנים רגישים או ביטחוניים.
  • מעקב אחר חשודים והעברת נתונים בזמן אמת למוקד השליטה.
  • תגבור לסיורים ממונעים או רגליים במידת הצורך.
  • שימוש בנתונים מן הרחפן כדי להכווין כוחות במהירות לאירוע עם פוטנציאל סיכון.

ובמבט מלמעלה

רחפנים יכולים להשתלב במשימות אבטחה בכמה קטגוריות: גילוי והתראה על פעילות חשודה, מעקב ואספקת נתונים, הרתעה המבוססת על הפגנת נוכחות גם בממד האווירי ומניעה של אירועי סיכון פוטנציאליים. יכולת התמרון, האפשרות לפעול ביום ובלילה, אמצעים טכנולוגיים מתקדמים וכל זאת ללא סיכון של חיי אדם – מאפשרים לרחפן להשתלב במשימות האבטחה ולהשלים מן האוויר את מעגלי האבטחה הקרקעיים. לצד היתרונות הרבים של טכנולוגיית הרחפנים חשוב לזכור כי הטכנולוגיה קיימת גם בידיהם של אויבים וגורמי סיכון אחרים דוגמת עבריינים וגורמי פשיעה. לפיכך, תוכנית אבטחה בעידן המודרני מחייבת התייחסות לרחפנים הן בהיבט של השימוש בהם והן במתן מענה מתאים ליכולות המודיעין וההתקפה מן האוויר של הצד הנגדי.

רחפנים במשימות אבטחה מחייבים תפעול של אנשי מקצוע מן השורה הראשונה.

כבכל אמצעי טכנולוגי מתקדם, גם שילוב רחפנים במשימות אבטחה חייב להתבסס על הידע והמקצועיות של המפעילים והמשתמשים. מגוון היכולות של הרחפן, והסיטואציות הרבות בהן ניתן להיעזר בו מצריכים רמה מקצועית גבוהה וניסיון רב. כמו כן יש להכיר את הרגולציה בתחום המחייבת רישיונות הפעלה ושימוש מסוגים שונים. חברת רשף ביטחון נמצאת תמיד בחזית הקדמה הטכנולוגית. בהיותנו חברה מובילה בתחום האבטחה בל רחבי הארץ, חשוב לנו לעשות שימוש באמצעים המתקדמים ביותר כדי לאפשר ללקוחותינו את רמת האבטחה המקסימלית. אין ספק שהשימוש ברחפנים יאפשר לנו לספק ללקוחותינו שירות מיטבי וברמה הגבוהה ביותר.

מצלמות אנליטיקה

מצלמות אנליטיקה

מה היא מערכת אנליטיקה למצלמות אבטחה ומדוע היא משנה את חוקי המשחק בתחום האבטחה הטכנולוגית? מערכת אנליטיקה למצלמות הינה מערכת אשר מנתחת את הידאו בזמן

רחפנים במשימות אבטחה

רחפנים במשימות אבטחה

עולם האבטחה עבר בעשורים האחרונים מהפכה של ממש בהיבט הטכנולוגי. אל מכוניות הסיור והמאבטחים החמושים הצטרפו מצלמות חכמות, אמצעי תקשורת מתקדמים ואמצעי שליטה ובקרה. המילה

× איך אנחנו יכולים לעזור לך?
דילוג לתוכן